ERC50230VAC Electronic Revolution Counter with built in encoder and digital display.
Worldwide delivery available - please contact us with your address for prices.
10mm diameter double sided shaft with wingbushes to fit with standard Trumeter wheels.
Supply voltage for standard unit: 230VAC 1A.